Hot Cams 3.05mm 5 Piece Shim Kit 5PK748305 for Honda CRF, Kawasaki KX, Suzuki RMZ & Yamaha WR YZ Dirt Bikes
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
00
quantity
Product details
Category
3. 05mm 5 piece shim refill, perfect to refill your Hot Cams shim kit. Forged from 4140 steel, Laser etched size on top of shim for quick easy identification, 1-Year . For Models: 2007 - 2016 Honda CRF 150R Bike, 2016 - 2016 Honda CRF 150RB Bike, 2004 - 2015 Honda CRF 250R Bike, 2004 - 2015 Honda CRF 250X Bike, 2004 - 2015 Kawasaki KX 250F Bike, 2004 - 2016 Suzuki RMZ 250 Bike, 2001 - 2016 Yamaha WR 250F Bike, 2008 - 2013 Yamaha WR 250R Bike, 2008 - 2011 Yamaha WR 250X Bike, 2001 - 2013 Yamaha YZ 250F BIKE
  • 3. 05mm 5 piece shim refill, perfect to refill your Hot Cams shim kit
  • For Models: 2007 - 2016 Honda CRF 150R Bike, 2016 - 2016 Honda CRF 150RB Bike, 2004 - 2015 Honda CRF 250R Bike, 2004 - 2015 Honda CRF 250X Bike, 2004 - 2015 Kawasaki KX 250F Bike, 2004 - 2016 Suzuki RMZ 250 Bike, 2001 - 2016 Yamaha WR 250F Bike, 2008 - 2013 Yamaha WR 250R Bike, 2008 - 2011 Yamaha WR 250X Bike, 2001 - 2013 Yamaha YZ 250F BIKE